Křesla, postele, sedací soupravy, noční stolky, botníky

Který výrobce se vám postará o automatické dveře?

Napsal Mojmír Stellman. Posted in Interiérové doplňky.

Dveře ve veřejných budovách (kancelářské budovy, obchodní domy, banky, nemocnice, restaurace, stanice, autosalony) a v hromadných bytových domech (hotely, penziony, rekreační domy) jsou obvykle vybaveny mechanickým pohonem, který je automaticky otevírá a zavírá.

 

Pěší provoz v uvedených zařízeních je velmi vysoký a automatické dveře jsou pro jeho provoz nejvhodnější - zaručují rychlost a plynulost provozu v průchodu. Inteligentní automatizace se stará o funkční přesnost ve vchodu a různorodý tvar konstrukce znamená, že ji lze snadno přizpůsobit architektonické výzdobě jakékoli budovy a charakteru interiéru - od moderního po stylový.

Konstrukce automatických dveří


Automatické dveře jsou instalovány v nově postavených i rekonstruovaných budovách. K výrobě automatických dveří lze použít hliníkové nebo ocelové profily (někdy také dřevěné). Ocelové profily (hlavně z nerezové oceli) jsou k dispozici v matném nebo leštěném provedení a hliníkové profily mohou být eloxovány nebo práškově lakovány v různých barvách.

Lehké a elegantní


Pro zvýšení průhlednosti a lehkosti dveří někteří výrobci nabízejí konstrukce s jemnými, ztenčenými profily a dokonce vědomě se vzdávají určitých konstrukčních profilů - některé verze automatických dveří jsou k dispozici také jako celoskleněné dveře. Dveře bez širokých rámů a velkých skleněných tabulí vyvolávají dojem interiéru. Tento prosklený povrch propouští značné množství světla, rozjasňuje interiér a efektivně zvýrazňuje výrobky zobrazené ve výkladních skříních.
V nabídce společností jsou také dveře se speciální, zesílenou konstrukcí, zajišťující zvýšenou pevnost a odolnost proti poškození. Jsou určeny pro použití v oblastech se silným provozem, např. v obchodech nebo supermarketech, kde zákazníci s kočárky neustále procházejí dveřmi, a také v nemocnicích, kde jsou pacienti přepravováni - někdy velmi rychle - na těžkých postelích.

Moderní automatické dveře dodává firma Spedos, která je špičkou ve svém oboru. Dodává rovněž požární uzávěry, turnikety, protipožární dveře a další sortiment.